Національно-патріотичне виховання  в школі

Епіграф

 «Учитель будує Україну в дитині, в молодому поколінні»

Працюючи над реалізацією Концепції національно-патріотичного виховання, педагогічний колектив школи всю виховну роботу спрямовує на виховання свідомого громадянина, гуманіста і патріота України. У школі оформлено куточок державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України — Гербом, Прапором, Гімном. Уже стало традицією розпочинати щопонеділка з підняття державного Прапора та виконання державного Гімну, відповідно до вимог Інструктивного листа Міністерства освіти і науки України. Вчителі школи виховують повагу учнів до державного Герба, Прапора та Гімну.

 Багато уваги приділяється питанню вивчення української мови, історії та народних традицій, проводяться конкурси, вікторини. В школі розроблена система заходів з національно-патріотичного  виховання. Вчитель української мови Ляшенко Н.Т. разом з ученицею Білецькою Ад.та її мамою взяли участь у конкурсі творчості у номінації «Література», склали вірш «Батьки, чоловіки та браття!». В рамках цих заходів учні беруть участь у святкуванні Дня незалежності. 1 вересня у всіх класах пройшов урок за темою Ми – нація єдина!». Метою Першого уроку є формування в учнів розуміння цілісності й соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави. 16 вересня було проведено День миру, флешмоб. У жовтні  школярі взяли участь у виставці квітів «Барви рідного краю». У школі стали традиційними години спілкування «Шануймо свій рід», «Козацькому роду нема переводу», спортивні конкурси «Забави юних козачат», акції «Діти, допоможіть дітям», «Милосердя», «Ветеран живе поруч», «Ярмарок доброти», «Ярмарок вдячності». Виховувати свідомого громадянина України допомагає українська світлиця, оформлена руками вчителів та учнів у кабінеті української мови, керівник Ляшенко Н.Т.  Організовували зустрічі з учасниками АТО, готували подарунки, писали листи, малювали малюнки.

     

Надаємо  допомогу учневі-переселенцю Пожару Олегу Станіставовичу, учню 2 класу: продуктами харчування, канцелярським приладдям.

    

    Особлива увага протягом навчального року приділялась військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління. Проведені відповідні заходи до Дня визволення села, Дня партизанської слави,  річниці вигнання нацистських окупантів з України, Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України.

   

 Крім цього, низкою заходів відзначалися річниці видатних історичних подій та ювілеї видатних людей. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня відзначалося свято – День захисника України (Указ Президента України від 14.10.2014 р. №806/2014 «Про День захисника України»);

     

з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору 21 листопада відзначалося свято – День Гідності та Свободи (Указ Президента України від 13.11.2014 р. №806/2014 «Про День Гідності та Свободи»); з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. Оформлені стенди Героям слава…, Небесної сотні.

Завершуємо працювати над поектом «Захисники Батьківщини у моєму селі»

Учні, батьки, працівники  школи збирали продукти харчування, малювали малюнки, виготовляли обереги, писали листи для воїнів. Відправлена посилка вдячності солдатам АТО на 50 кг.

 Організували флешмоб «Україна – єдина країна» в підтримку єдності та цілісності України. Головною метою флешмобу було виховати дух патріотизму.

    

 Акції «Лист пораненому солдату». Діти у власних листах підтримали солдатів, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань у межах проведення заходів антитерористичної операції та знаходяться на лікуванні. Провели конкурс малюнків на асфальті «Мирне небо моєї держави», виставка робіт дітей та батьків «Ми – діти твої, Україно!» .На нарадаі при директору обговорили питання «Патріотичне виховання дітей у сучасному світі». Щорічно учні пишуть на конкурс вірші «Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами».

Ми є. Були. І будем ми. 

Якими б не йшли стежками

І з цього шляху не звернемо ми

Наші думки і воля наша з нами

 Не стерти, не зламати нас нікому,

Куди б нас не закинуло життя.

Завжди дорога приведе додому

Навіть тоді,коли веде у небуття

 Ми є. Були. І будем ми.

І Батьківщина наша завжди з нами

Ми вперто йдемо до мети

Єдині духом , і єдині ми думками

 Багато в світі є прикрас

Найкраща - ненька –Україна

Єдина матінка у нас,

Тому і доля в нас єдина.

  Медведенко Анастасія Богданівна 

Україно моя , калиновий мій краю !

Світить  небо безмежне й безмежна блакить .

Я тебе , Україно , всім серцем кохаю .

І за долю твою в мене серце щемить .

Ми народ який любить і цінує свободу ,

На коліна поставить не зміг нас ніхто ,

Бо ми є козаками , ми козацького роду ,

І вітчизну ніколи не зрадить ніхто .

Так було , і так є , і так буде довіку .

Хай же прапор блакитний до неба  летить .

Україно моя , я так вірю , ні знаю !

Незалежними , вільними ми буде жить !

То ж до Бога свої рученята здіймаю

Матір Божу благаю: «Спаси і збережи!»

Україну я – неньку так ніжно кохаю ,

Бо живуть її вірні тут дочки й сини.

                                     Вітів Вікторія Олександрівна

 

НАВІЧНО В ПАМЯТІ

Стоїть обеліск, в нім скурбота німа.

Лиш сльози вмивають синів імена, 

Що їх за собою забрала війна,

Земля українська в собі пригорта.

Там, де окопів вирвища чорніли,

Шумлять берези, клени, явори . . .

Ми з вами, називайте поіменно,

А безіменних серед нас нема.

Ми думаєм про вас, хто не вернувся з битви,

Ми думаєм про вас, хто нині ще живий.

Ми будемо за вас свій отчий край любити

І на землі своїй лишати добрий слід.

День визволення України від фашистських загарбників в Україні відзначають щорічно 28 жовтня. Саме в цей день, рівно 70 років тому війська нацистської Німеччини та її союзників остаточно були вигнані за межі сучасної території нашої держави. Цю знаменну дату відзначають для того, аби всенародно відзначитивизволення України від фашистських загарбників, та вшанувати героїчний подвиг і жертовність Українського народу у Другій світовій війні. До дня визволення України від фашистських загарбників, 28 жовтня біля Братської Могили та Обеліска Слави  с.Сердюківка відбувся мітинг. В перший день осінніх канікул юнацтво вшанувало воїнів-визволителів хвилиною мовчання, покладанням квітів, віршами, піснями, словами подяки. Голова сільської ради  -  Ресенчук Михайло Володимирович  висловив слова вдячності ветеранам, які є, які були ,які  назавжди залишились в кожному серці.  Наголосив, що війна залишила нам в пам'ять тисячі героїчних сторінок. Перелистуючи їх, серце неодразово завмирає перечитуючи героїчні подвиги ,чи навпаки закрадається злість до ворога, який нещадно нищив не тільки сім'ї, села, міста, а й цілі народи. Але, несучи в собі цю святу біль, цю світлу пам'ять, чи не забуваємо інколи про героїв в наших родинах, які також зробили великий внесок у велику перемогу.Біля Обеліска Слави всіх присутніх привітала голова ради ветеранів с.Сердюківка Антоніна Петрівна Сватко розповіла, якою ціною досягалася наша воля і незалежність та навела історичні факти відваги воїнів. На найпочеснішому місці ветеран Великої Вітчизняної війни: Орловський Василь Юхимович.  Зі словами вдячності звертаються до присутніх ведучі: Цапенко Ю. та Слюсаренко Н. , учениці 9 класу. У виконанні солістів художнього колективу «Чарівність» Тищенко Ан., Артюшенко Ан., Поштаренко Д. прозвучали пісні воєнних років. Привітав учнів школи, вчителів, жителів  села, побажав міцного здоров’я, чистого неба, сонячних ранків, ветеран війни Василь Юхимович. Він вважає , якщо людину пам'ятають не тільки рідні, а й інші люди, наприклад односельчани то можна зробити висновок, що життя прожито недарма. І що в майбутньому діти й онуки можуть пишатися таким корінням. Хоч і ідуть роки, але війна не забувається.
Знову і знову озивається вона у свідомості поколінь, тривожить уяву, змушує замислюватися над трагедією і подвигом нашого народу.  Від імені голови сільської ради, голови ветеранів лунали слова подяки за проведене дійство, а відбулося воно завдячуючи : вчителю початкових класів Панчук Д.В., вчителю музики Кочугурі І.Х. та учням школи.  Схиляємо в скорботі голови перед пам'яттю загиблих за нашу незалежність і мирне сьогодення, хто ціною власного життя наближав історичний День Перемоги.

День Соборності України

Підготувала бібліотекар Панчук Д.В. презентацію "День Соборності України"

Провели акцію «Ланцюг Єднання»

Пройшов тематичний захід «Соборність України: від ідеї до сьогодення»

Оформлено куточок ««Згадай себе!» - українські святині!  22 січня – День Соборності України»

 

День пам’яті Героїв Крут

Патріотичний захід «Бій під Крутами: переплелися ті дні з нинішніми» . Захід розпочався молитвою та вшануванням хвилиною мовчання пам’яті героїв Крут

"БІЙ ПІД КРУТАМИ" РЕКВІЄМ

Виставка в бібліотеці «ПАМ’ЯТАЙ ПРО кРУТИ! 29 СЧНЯ 1918

 

 

День Героїв Небесної Сотні. Мамо, я не вернусь…

Священний мир. Так важко він дається,
Ціною крові і людських життів.
Нехай війна ніколи не озветься
Смертельним сполохом на змученій землі.

      З 18  по 24 лютого вся Україна вшановує пам'ять  тих, хто поклав своє життя за нашу свободу і незалежність, за наше європейське майбутнє. 

18 лютого у Сердюківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів вшановували пам'ять Героїв Небесної сотні, пройшов захід-реквієм«Мамо, я не вернусь…»,  присвячений пам’яті юнаків, що полягли за вільну Україну. Ми зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

Вшанували подвиг учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, виховували  патріотизм та повагу до тих , хто стоїть на захисті

суверенітету нашої держави.

 Героям Майдану, учасникам АТО – цвіту нашого народу, його славним синам, що в розквіті своїх духових і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в кожного з нас, – життя, – схвильовано адресували свої слова учні 7-9-го класу до всіх присутніх. Учнів, вчителів, батьків, працівників Будинку культури  до глибини душі стривожили віршовані рядки, музичний супровід, відеоролик

 «Небесна сотня» та звернення учасників АТО. 

Усі присутні вшанували пам’ять тих, кого нема серед нас, хто лежить у землі, хто світить нам з небес,  хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України, хвилиною мовчання. 

А також, за ініціативою учнівського ШКМ , стартує акція з  18 по 26 лютого   «Допоможемо учасникам АТО».  Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. ... У приміщенні школи створений куточок, присвячений пам’яті Героїв Небесної сотні.

                                                                       Слава Україні! Героям слава!